RETUSZ

cyfrowa konserwacja materiałów fotograficznych

Zajmujemy się szeroko zakrojonymi działaniami digitalizacyjnymi. Dzięki doświadczonemu Zespołowi oraz doskonałemu sprzętowi możemy opracowywać różnego rodzaju materiały mając na uwadze szeroki wachlarz docelowych zastosowań. Chcesz z obrazu utrwalonego na małoobrazkowym filmie fotograficznych wyprodukować banner eksponowany na krakowskim Hotelu Forum? Doskonale. Skanujemy materiały negatywowe i pozytywowe, zarówno na kliszach jak i szybkach i innych nośnikach.

Efekt docelowy wymaga dopracowania? Wspaniale, pomożemy Ci także w procesie retuszu opracowywanych materiałów. Asystujemy w różnego typu działaniach tego typu, często bliskich cyfrowej pracy konserwatorskiej. Wedle potrzeb Klienta możemy je wyretuszować w zakresie podstawowym (korekta tonalno-kolorystyczna, kontrast, usunięcie drobnych pyłów i uszkodzeń), jak i bardziej zaawansowanym technicznie (niezbędne rekonstrukcje bądź też nadanie dodatkowych efektów w zakresie np. koloru czy kontrastu).

* Każde zlecenie opracowujemy indywidualnie dobierając najlepszą metodę do specyfiki materiałów i potrzeb naszych Klientów. Opracowane retuszersko materiały przygotowujemy do druku dysponując całą gamą papierów najwyższej klasy, od archiwalnych po inne warianty i specyfiki, adekwatne do aktualnej potrzeby czy warunków ekspozycji danego obiektu. Następnie tak przygotowane prace gotowe są do oprawy – więcej o naszych możliwościach w tym zakresie znajdziesz w zakładce OPRAWA, polecamy!

(na zdjęciu proces opracowania materiałów z kolekcji Muzeum Etnograficznego im. W. Rzewuskiego w Krakowie, fot.: Marcin Ciepielewski – Images of Passion oraz z archiwum prywatnego)