RAMY ALUMINIOWE

Ramy aluminiowe

Stabilne, lekkie i odporne na korozje ramy aluminiowe stanowią idealną oprawę prac dowolnego formatu. Ogromny wybór profili oraz szeroka gama kolorystyczna pozwala swobodnie i bez ograniczeń zaaranżować ekspozycję.
W naszej ofercie znajdują się ramy najbardziej cenionych producentów na świecie między innymi Nielsen Bainbridge TM.

Do ochrony lica stosujemy różnego rodzaju laminaty oraz wysokiej jakości szkło typu: float, antyrefleksyjne i muzealne.

("Fulguryty" Wojciecha Kucharczyka dla Galerii Szara oprawione w czarne ramy aluminiowe, fot.: Marcin Ciepielewski – Images of Passion)

Zapytaj o wycenę

RAMY DREWNIANE

Ramy drewniane

Ramy drewniane to możliwość stworzenia unikatowej i bardzo ekskluzywnej oprawy. Ogromny wybór drewna, dowolny sposób jego obróbki i wykończenia poszerzają ofertę ram wręcz do nieskończoności.
W standardzie używamy profili z drewna bukowego oraz dębowego, istnieje jednak możliwość doboru innego gatunku drzewa (np. wiąz, akacja, orzech, jabłoń, grusza, lipa, olcha) oraz dopasowania parametrów profili. W zależności od wielkości i rodzaju ramy plecy mogą być zamknięte kartonem muzealnym lub praca może być podklejona na płytę piankową, PVC lub dibond.
W naszej ofercie znajduje się bogaty wybór passe-partout firm Crescent oraz Nielsen.
Dla ochrony lica stosujemy najwyższej jakości laminaty oraz szkło różnego typu: float, antyrefleksyjne, muzealne.
W naszej ofercie obok drewnianych ram prostych znajdują się również ramy skrzynkowe, szczelinowe (z ang. shadow gap frame), a także inne wykonywane na specjalne zamówienie Klienta.

 

(prace oprawione w olejowoskowane drewno dębowe na zamówienie Galerii Fisheye, fot.: Marcin Ciepielewski – Images of Passion)


Ramy proste z passe-partout

Ramy skrzynkowe

Ramy szczelinowe (shadow gap frame)

Ramy proste z passe-partout

Do produkcji prostych ram drewnianych wykorzystujemy standardowe profile z drewna bukowego lub dębowego oraz gotowe profile firmy Nielsen.
Drewno może być dowolnie wykańczane: woskowane, bejcowane, lakierowane lub malowane na dowolny kolor.
Oferujemy bogaty wybór passe-partout w szerokiej gamie kolorystycznej i różnorodnej fakturze firm Crescent oraz Nielsen.

Profile standardowe (drewno bukowe i dębowe): 3 x 4cm – formaty do 100 x 70cm, 4 x 5cm – formaty powyżej 100 x 70cm
Profile firmy Nielsen: 3 x 2 cm
Drewno na zamówienie: wiąz, akacja, orzech, jabłoń, grusza, lipa, olcha.

(fotografia Joanny Helander w passe-partout gotowa do oprawy w dębową ramę skrzynkową, fot.: Marcin Ciepielewski – Images of Passion)

Zapytaj o wycenę

Ramy skrzynkowe

Ramy skrzynkowe wykonujemy na indywidualne zamówienie Klienta, dostosowując parametry szerokości lica, głębokości oraz oddalenia pracy od szyby. Ramy zamykane są kartonem muzealnym oraz szklone dowolnego typu szkłem (float, antyrefleksyjne lub muzealne). 

Dostępne rodzaje drewna: buk, dąb.
Drewna na zamówienie: lipa, olcha, wiąz, akacja, orzech, jabłoń, grusza.

(prace z kuratorowanej przez Double Decker kolekcji w olejowoskowanych skrzynkowych ramach dębowych, fot.: Marcin Ciepielewski – Images of Passion)

Zapytaj o wycenę

Ramy szczelinowe

Rama szczelinowa z ang. shadow gap frame to oprawa stworzona na zasadzie wysunięcia lica do linii ramy z wolnym dystansem między pracą a ramą, który tworzy charakterystyczny podcień.
Praca naklejana może być na płyty typu dibond 2 lub 3mm, białą lub czarną plexi, a także PVC, a z frontu chroniona laminatem lub przeźroczystą plexi.
Tego typu oprawa daje wrażenie unoszenia się pracy w ramie i pozwala uzyskać efekt trójwymiarowości.
Standardowo do produkcji ram szczelinowych wykorzystujemy profile z drewna bukowego i dębowego oraz gotowe profile marki Nielsen. Możliwe jest również zamówienie innego rodzaju drewna, takiego jak wiąz, akacja, orzech, jabłoń, grusza, lipa, czy olcha.

Profile firmy Nielsen:
Profile standardowe:
Drewna na zamówienie: wiąz, akacja, orzech, jabłoń, grusza, lipa, olcha

 

(olejne obrazy Sebastiana Gutowskiego oprawione w czernione dębowe ramy szczelinowe, fot.: Marcin Ciepielewski – Images of Passion)

 

Zapytaj o wycenę

Kanapka

Kanapka

Kanapka to połączenie wysokiej klasy wykończenia typu naklejanie plexi na lico pracy z dodatkowym podklejeniem pleców plexi, PVC lub dibondem. Użycie takich materiałów daje gwarancję sztywności i trwałości pracy, a efekt jest niepowtarzalny.
Fotografia umieszczona pod wysokiej jakości szkłem akrylowym nabiera charakterystycznej głębi i blasku, a wrażenie wzmocnionego kontrastu i nasycenia barw jest wyjątkowe.
Użycie dodatkowego materiału na plecy pracy nie tylko usztywnia, ale w zależności od jego grubości, kolorystyki i połysku podkreśla charakter pracy i wzmacnia jej tonację.

 

Oferujemy Kanapki typu:
plexi – plexi (bezbarwna lub czarna)
plexi – PVC (biała)
plexi – dibond

 

Cennik

passe-partout

Passe-partout

Passe-partout dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, o różnorodnej fakturze (gładkie, fakturowane, błyszczące, matowe) oraz dowolnym cięciu pozwalają wzbogacić i dopasować odpowiednią oprawę do każdej pracy. W naszej ofercie znajdują się kartony standardowe, archiwalne jak i muzealne firm Nielsen oraz Crescent.
Passe-partout docinane jest na zamówienie Klienta.

 

Maksymalny rozmiar:
Nielsen: 81 x 101 cm lub 101 x 152 cm,
Crescent: 81 x 120 cm.

Zapytaj o portfolio oraz wycenę