Durst Lambda 130

Durst Lambda 130

Durst Lambda 130 to wielkoformatowa naświetlarka, która w technice naświetleń cyfrowych pozwoliła przełamać wszelkie bariery między jakością klasycznych odbitek uzyskiwanych w procesie ciemniowym, a precyzją druku cyfrowego. Dlatego tego typu naświetlenia są idealną propozycją dla fotografów, którzy w swojej pracy wykorzystują aparaty cyfrowe lub skanują i poddają swoje prace obróbce komputerowej, a przy tym cenią jakość gwarantowaną przez klasyczne powiększenia na papierze srebrowym.
Pliki naświetlane są w rozdzielczości 200 dpi i 400 dpi na tradycyjnych materiałach światłoczułych takich jak czarno-biały papier o podłożu barytowym, papier kolorowy oraz folia. Proces obróbki chemicznej obrazu jest dokładnie taki sam jak przy tradycyjnej fotografii srebrowej.

Maksymalna szerokość rolki: 127 cm.

 

Dostępne papiery

FUJICOLOR CRYSTAL ARCHIVE DIGITAL DP II

ILFORD GALERIE FB DIGITAL SILVER

 

Zobacz Jak przygotować plik do naświetlenia.

Fuji

Fujicolor Crystal Archive Digital DP II

Fujicolor Crystal Archive Digital DP II to wysokiej jakości papier fotograficzny o wyjątkowo czystej bieli. Szeroki zakres tonalny i wysokie D-maximum gwarantuje wydruki z bogactwem szczegółów w jasnych i ciemnych partiach, a rozszerzony zakres reprodukcji kolorów z wysokim nasyceniem barw pozwala uzyskać żywe odcienie niebieskiego i czerwonego oraz subtelne zielenie.

 

Dostępny w wersji matowej i błyszczącej
Gramatura: 220 g/m2
Maksymalna szerokość rolki: 127 cm

Profil ICC: dostępny na życzenie Klienta.

 

Cennik

Jak przygotować plik

Przygotowanie pliku do naświetlenia

1. Skalibrowanie monitora – praca na przygotowanym do obróbki komputerowej monitorze w 90% gwarantuje zgodność podglądu obrazu z naświetleniem. W naszym laboratorium pracujemy na oprofilowanym sprzęcie, a monitory skalibrowane są według standardu ISO 15076-1:2005.

2. Skonwertowanie obrazu do trybu RGB, 8 lub 16 bitów na kanał. Obrazy czarno-białe powinny być przygotowane w skali szarości (grayscale).

3. Zastosowanie profilu ICC wybranego papieru.*

4. Rozmiar: plik powinien być przygotowany w wielkości docelowej – skala 1:1.

5. Rozdzielczość: 200 dpi (formaty powyżej 50 x 70 cm) lub 400 dpi (formaty poniżej 50 x 70 cm).**

6. Format: TIFF (może być z kompresją LZW) lub JPEG (kompresja: najwyższa jakość / maximum quality).

7. Nazwa pliku: numer_nazwisko_imie_formatWydrukuWmm, np. 005_kowalski_adam_297x420.

8. Pliki można dostarczyć nam osobiście, wysłać mailem lub umieścić je na naszym serwerze FTP (adres serwera znajdziecie Państwo w zakładce Kontakt). W celu uszczegółowienia oraz potwierdzenia zlecenia skontaktuj się z nami.

 

* Profil ICC udostępniamy na prośbę Klienta. W przypadku naświetleń wykonywanych na Lambdzie nadawanie profilu ICC dotyczy tylko fotografii kolorowych, fotografie czarno-białe nie wymagają stosowania profili, ale powinny być zapisane w skali szarości.

Instalacja profilu ICC: 

Po zapisaniu profilu ICC na komputerze należy najechać na niego kursorem i kliknąć prawym przyciskiem myszy.
Wybrać komendę „Zainstaluj profil".
W tym momencie profil zostanie zainstalowany na komputerze.
Jeśli program Photoshop był otwarty należy go ponownie uruchomić i nadać wybrany profil.

UWAGA! Większość prac związanych z obróbką komputerową fotografii zaleca się przeprowadzać na plikach w standardowej przestrzeni kolorystycznej (sRGB lub Adobe RGB), a w celu podglądu zgodności obrazu wyświetlanego na monitorze z naświetleniem używać opcji Soft Proofingu z docelowym profilem ICC.
Profil ICC należy nadawać na ostatnim etapie obróbki, a przed zapisem pliku zrobić kopię zapasową w przestrzeni standardowej. W razie wątpliwości z decyzją nadania profilu ICC prosimy dostarczyć plik w standardowej przestrzeni kolorystycznej (sRGB lub Adobe RGB).

 

** W przypadku wątpliwości prosimy nie powiększać lub nie zmniejszać rozdzielczości plików, aby laborant mógł mieć wgląd na ich rzeczywistą użyteczną rozdzielczość. Im większa źródłowa rozdzielczość pliku tym większe powiększenie jesteśmy w stanie wykonać zachowując wysoką jakość obrazu (np. z matrycy 3700 x 5600 pikseli możemy wykonać powiększenie dobrej jakości 100 x 70 cm, a z matrycy 2300 x 3500 pikseli format 30 x 45 cm).