Durst Lambda 130

Durst Lambda 130

Durst Lambda 130 to wielkoformatowa naświetlarka, która w technice naświetleń cyfrowych pozwoliła przełamać wszelkie bariery między jakością klasycznych odbitek uzyskiwanych w procesie ciemniowym a precyzją druku cyfrowego. Dlatego tego typu naświetlenia są idealną propozycją dla fotografów, którzy w swojej pracy wykorzystują aparaty cyfrowe lub skanują i poddają swoje prace obróbce komputerowej, a przy tym cenią jakość gwarantowaną przez klasyczne powiększenia na papierze srebrowym.
Pliki naświetlane są w rozdzielczości 200 dpi i 400 dpi na tradycyjnych materiałach światłoczułych takich jak czarno-biały papier o podłożu barytowym, papier kolorowy oraz folia. Proces obróbki chemicznej obrazu jest dokładnie taki sam jak przy tradycyjnej fotografii srebrowej.

Fuji

Fujicolor Crystal Archive Digital DP II

FUJICOLOR CRYSTAL ARCHIVE DIGITAL DP II to wysokiej jakości papier fotograficzny na bazie halogenków srebra o wyjątkowo czystej i lśniącej bieli. Szeroki zakres tonalny i wysokie D-maximum gwarantuje wydruki z bogactwem szczegółów w jasnych i ciemnych partiach, a rozszerzony zakres reprodukcji kolorów z wysokim nasyceniem barw pozwala uzyskać żywe odcienie niebieskiego i czerwonego oraz subtelne zielenie. Dostępny w wersji GLOSS (wysoki poziom nasycenia czerni ) i MATT.

 

Grubość papieru: 240 μm (GLOSS), 225 μm (MATT)
Maksymalna szerokość rolki: 127 cm


Profil ICC: dostępny na życzenie Klienta

 

FUJI FLEX

FUJI FLEX to wysokiej jakości nośnik o podłożu PET. Dzięki foliowej powierzchni wydruki charakteryzują się ekstremalnie lustrzaną, gładką, metaliczną powierzchnią co pozwala na bardzo wysokie odwzorowanie detali. Polecany do naświetlania efektów sesji modowych, zdjęć nocnych, np. oświetlonych ulic czy neonów. Dzięki ciepłemu, wpadającemu w złoto podłożu i wysokiemu stopniowi nasycenia czerni to również ciekawa opcja dla fotografii czarno-białych naświetlanych na kolorowym papierze.


Grubość papieru: 175 μm
Maksymalna szerokość rolki: 127 cm


Profil ICC: dostępny na życzenie Klienta

FUJI TRANS

FUJI TRANS to dedykowany do podświetleń nośnik o półprzezroczystej mlecznej bazie poliestrowej (PET). Oferuje niezwykle szeroką gamę kolorów zapewniając ich żywe odwzorowanie, jednolitą głęboką czerń i wyjątkową ostrość obrazu. FUJI TRANS doskonale nadaje się do ekspozycji w formie lightbox'ów czy kasetonów do reklam zewnętrznych i znajduje szerokie zastosowanie w efektownej dekoracji wnętrz.

Grubość papieru: 180 μm
Maksymalna szerokość rolki: 127 cm


Profil ICC: dostępny na życzenie Klienta

FUJI CLEAR

FUJI CLEAR to nośnik o przezroczystej bazie poliestrowej (PET). Oferuje niezwykle szeroką gamę kolorów zapewniając ich żywe odwzorowanie, jednolitą głęboką czerń i wyjątkową ostrość obrazu. FUJI CLEAR często wykorzystywany jest do realizacji eksperymentalnych instalacji wystawienniczych. Stosujemy go również do wykonania kopii stykowych z plików cyfrowych.

 

Grubość papieru: 180 μm
Maksymalna szerokość rolki: 127 cm
Profil ICC: dostępny na życzenie Klienta


Papier dostępny na zamówienie

FUJI DEEP MATT

FUJI DEEP MATT dzięki wyjątkowej matowej powierzchni pozwala uzyskać czyste biele oraz zapewnia eleganckie odwzorowanie kolorów o subtelnym, ciepłym wykończeniu i nieco mniej intensywnych czerniach. Polecany jest do naświetlania miękkich, jasnych pastelowych obrazów. Doskonały do subtelnego odwzorowania odcieni skóry.

Grubość: 240 μm (typ H)
Maksymalna szerokość rolki: 127 cm


Profil ICC: dostępny na życzenie Klienta

Ilford

Ilford Galerie FB Digital Silver

Ilford Galerie FB Digital Silver pochodzącym od tradycyjnych papierów światłoczułych ILFORD Multigrade IV FB oraz Ilford Galerie FB materiałem dedykowanym do naświetleń w maszynach laserowych typu Durst Lambda. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej gramatury, podłoża barytowego oraz tradycyjnej technologii srebrowej pozwala uzyskać obraz najwyższej jakości, cechujący się doskonałą ostrością, wysokim kontrastem oraz trwałością. Obróbka chemiczna papieru jest dokładnie taka sama jak w tradycyjnej fotografii srebrowej.

Ilford Galerie FB Digital Silver dostępny jest w wersji błyszczącej, przy czym standardowo papiery barytowe suszymy na zimno, uzyskując powierzchnię półmatową.

Gramatura: 310 g/m2
Maksymalna szerokość rolki: 127
Maksymalny format powiększenia: 122 x 180 cm

 

Jak przygotować plik

Przygotowanie pliku do naświetlenia

1. Skalibrowanie monitora – praca na przygotowanym do obróbki komputerowej monitorze w 90% gwarantuje zgodność podglądu obrazu z naświetleniem. W naszym laboratorium pracujemy na oprofilowanym sprzęcie, a monitory skalibrowane są według standardu ISO 15076-1:2005.

2. Skonwertowanie obrazu do trybu RGB, 8 lub 16 bitów na kanał. Obrazy czarno-białe powinny być przygotowane w skali szarości (grayscale).

3. Zastosowanie profilu ICC wybranego papieru.*

4. Rozmiar: plik powinien być przygotowany w wielkości docelowej – skala 1:1.

5. Rozdzielczość: 200 dpi (formaty powyżej 50 x 70 cm) lub 400 dpi (formaty poniżej 50 x 70 cm).**

6. Format: TIFF (może być z kompresją LZW) lub JPEG (kompresja: najwyższa jakość / maximum quality).

7. Nazwa pliku: numer_nazwisko_imie_formatWydrukuWmm, np. 005_kowalski_adam_297x420.

8. Pliki można dostarczyć nam osobiście, wysłać mailem np. za pomocą WETRANSFER. W celu uszczegółowienia oraz potwierdzenia zlecenia skontaktuj się z nami.

 

* Profil ICC udostępniamy na prośbę Klienta. W przypadku naświetleń wykonywanych na Lambdzie nadawanie profilu ICC dotyczy tylko fotografii kolorowych, fotografie czarno-białe nie wymagają stosowania profili, ale powinny być zapisane w skali szarości.

Instalacja profilu ICC: 

Po zapisaniu profilu ICC na komputerze należy najechać na niego kursorem i kliknąć prawym przyciskiem myszy.
Wybrać komendę „Zainstaluj profil".
W tym momencie profil zostanie zainstalowany na komputerze.
Jeśli program Photoshop był otwarty należy go ponownie uruchomić i nadać wybrany profil.

UWAGA! Większość prac związanych z obróbką komputerową fotografii zaleca się przeprowadzać na plikach w standardowej przestrzeni kolorystycznej (sRGB lub Adobe RGB), a w celu podglądu zgodności obrazu wyświetlanego na monitorze z naświetleniem używać opcji Soft Proofingu z docelowym profilem ICC.
Profil ICC należy nadawać na ostatnim etapie obróbki, a przed zapisem pliku zrobić kopię zapasową w przestrzeni standardowej. W razie wątpliwości z decyzją nadania profilu ICC prosimy dostarczyć plik w standardowej przestrzeni kolorystycznej (sRGB lub Adobe RGB).

 

** W przypadku wątpliwości prosimy nie powiększać lub nie zmniejszać rozdzielczości plików, aby laborant mógł mieć wgląd na ich rzeczywistą użyteczną rozdzielczość. Im większa źródłowa rozdzielczość pliku tym większe powiększenie jesteśmy w stanie wykonać zachowując wysoką jakość obrazu (np. z matrycy 3700 x 5600 pikseli możemy wykonać powiększenie dobrej jakości 100 x 70 cm, a z matrycy 2300 x 3500 pikseli format 30 x 45 cm).