DIGITALIZACJA

DIGITALIZACJA

Dysponujemy wszechstronnym stanowiskiem do digitalizacji wyposażonym w profesjonalny stół świetlny, aparat o matrycy powyżej 40 milionów pikseli oraz oświetlenie o wysokim wskaźniku oddawania barw, co umożliwia nam opracowywanie różnego rodzaju materiałów fotograficznych, w tym wrażliwych jak zabytkowe klisze szklane czy wiekowe albumy fotograficzne. Ten typ digitalizacji pozwala na optymalne opracowanie bez ingerencji w materiał wyjściowy, co jest istotne m.in. w przypadku materiałów po opracowaniu lub pod opieką konserwatorską.

Podobnie jak w przypadku skanowania digitalizujemy materiały pozytywowe i negatywowe oraz materiały refleksyjne w dwóch opcjach:
plik archiwalny – bez korekcji kolorystycznej i retuszu,
plik z retuszem – korekcja kolorystyczna i retusz.
Pliki zapisujemy w przestrzeni barwnej AdobeRGB, 16 bitów na kanał, w dowolnym formacie (JPEG, TIFF lub w formacie RAW).

Digitalizacja pozwala uzyskać obraz w najwyższej jakości, jest w wielu przypadkach bardzo ciekawą alternatywą dla skanowania. To doskonała propozycja dla instytucji opracowujących swoje archiwa, jak również dla wszystkich tych, którzy chcą w jak najlepszy sposób zabezpieczyć swoje domowe zbiory fotograficzne równocześnie mogąc czerpać radość ze swobodnego do nich dostępu bez ryzyka uszkodzenia delikatnych pamiątek.

Zapraszamy do kontaktu w kwestii ustalenia najlepszej metody opracowania Państwa materiałów.